По случай Еньовден – Деня на билките, здравето и фармацевтичната професия, маг. фарм. Димитър Христов, Ръководител на Болничната аптека към УМБАЛ „Софиямед“, отправя специален поздрав към всички фармацевти, медицински специалисти, пациенти и партньори. Той отдава заслужено признание на труда и отговорността на професионалистите, които ежедневно допринасят за качествената и безопасна лекарствена терапия.
Уважаеми колеги, пациенти и партньори,
По случай Еньовден – празник на лечебните растения, здравето и фармацевтичната професия, отправям най-сърдечни пожелания за здраве, благополучие и вдъхновение към всички нас, обединени от общата кауза – грижата за човешкия живот и здраве.
Днес е ден, в който с гордост отбелязваме ролята на фармацевтa – професионалист, който стои зад безопасната, ефективна и рационална лекарствена терапия. Болничният фармацевт е неразделна част от мултидисциплинарния екип в лечебното заведение и ключово звено в лечебния процес, осигуряващо качеството на лекарственото лечение и сигурността на пациентите.
Благодаря на всички колеги за техния професионализъм, отговорност и всеотдайност, а на пациентите – за доверието, което ни мотивира всеки ден да работим с още по-голяма отдаденост.
Нека продължаваме заедно да утвърждаваме високите стандарти на професията, водени от знанието, човечността и стремежа към по-добро здраве за всеки пациент.
Честит Еньовден и честит професионален празник!
